Zimowe wzmocnienie: Burak, jabłko, pomarańcza

 


1 burak
1 pomarańcza
1 kg jabłek gat. Ligol

dodatkowo:

1 gałązka selera łodygowego

Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku.

Przygotowanie:

Owoce dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem pomarańczy, którą wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Jabłka pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonek. Buraka pokroić razem ze skórą. Można go oczywiście obrać, ale nie zmienia to specjalnie jego ziemistego smaku. Pomarańczę obrać ze skóry. Z selera łodygowego usunąć pożółknięte końcówki. 

Dostosować wielkość krojonych owoców do otworu wsadowego w wyciskarce.

Wyciskanie soku:

Składniki umieszczać w wyciskarce zaczynając od jabłek, kończąc na burakach. Po wyciśnięciu soku przepłukać wyciskarkę ok. 200 ml wody do osobnego naczynia, co zaoszczędzi nam pracy podczas czyszczenia urządzenia.

Podczas wyciskania selera łodygowego należy zamiennie wyciskać go z innymi owocami lub warzywami. Włókna znajdujące się w łodygach mają tendencję do zapychania wyciskarki.

Sok należy wypić zaraz po wyciśnięciu, ponieważ ulega on szybkiemu utlenianiu. W razie konieczności można przechowywać go w szklanych, dobrze zamkniętych pojemnikach w lodówce do 24 godzin.

Smak:


Z takiej kompozycji otrzymamy jabłkowo-pomarańczowy sok z cierpkim zakończeniem, za które odpowiada seler łodygowy. Składniki soku są tak dobrane, żeby zachęcić niechętnych do buraków do ich regularnego spożywania w tej formie. Taka kompozycja dobrze odżywia nasz organizm, usuwa toksyny oraz przede wszystkim wzmacnia w okresach obniżonej odporności.

Jakie składniki odżywcze, witaminy i aminokwasy zawiera 125g soku z buraka (czyli dokładnie tyle co w przepisie) możecie przeczytać z tabeli, którą udostępniam dzięki uprzejmości iWoman.pl.

iWoman.pl


Więcej przepisów na soki wyciskane z burakiem:

Burak, grejpfrut, gruszka

Tylko kilka składników zapewni naszemu organizmowi sporą dawkę witamin ważnych w wiosennym okresie przejściowym.

Kolorowe zdrowie: burak, gruszka, banan

2 buraki (400 g) 1 duża gruszka gat. konferencja (300 g) 1 banan 0,5 kg jabłek gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować 1 litr soku. Przygotowanie: Wszystkie składniki dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem banana, którego wystarczy obrać ze skóry, nie kroić. Buraka pokroić razem…

Tumeron: Kurkuma, burak, ananas

4 cm świeżego korzenia kurkumy 1 burak 1 plaster ananasa (ok. 2 cm) 2 jabłka gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować 0,5 litra soku. Przygotowanie: Owoce dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem ananasa, którego wystarczy porządnie umyć pod bieżącą wodą. Jabłka pokroić ze skórką, usunąć…

Skuteczny detoks: Burak, seler, pomarańcza

1 burak 400g 1 pomarańcza 2 gałązki selera łodygowego dodatkowo: 4 jabłka gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku. Przygotowanie: Owoce dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem pomarańczy, którą wystarczy porządnie umyć pod bieżącą wodą. Jabłka pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonek.…

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

3 myśli na temat “Zimowe wzmocnienie: Burak, jabłko, pomarańcza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s