Smoothie z wyciskarki: czarna porzeczka, banan, mango


400 g mrożonej czarnej porzeczki
3 banany
1 mango

dodatkowo

4 jabłka gat. Champion (500 g)

Ilość owoców pozwoli przygotować 1 litr koktajlu.


Przygotowanie:

Jabłka dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Banany obrać ze skóry, nie kroić. Mango umyć, obrać ze skóry i pokroić. Jabłka pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonek. Mrożona czarna porzeczka nie wymaga przygotowania, ponieważ będziemy wyciskać z niej sorbet.

Wyciskanie owoców:

W pierwszym kroku przeciskamy mrożoną czarną porzeczkę i banany oraz mango do pojemnika na miąższ. Do pojemnika na sok wyciskamy jabłka. Całość łączymy i mieszamy.
Po wyciśnięciu soku należy przepłukać wyciskarkę ok. 200 ml wody do osobnego naczynia, co zaoszczędzi nam pracy podczas czyszczenia urządzenia.

Koktajl należy wypić zaraz po wyciśnięciu, ponieważ ulega on szybkiemu utlenianiu. W razie konieczności można przechowywać go w szklanych, dobrze zamkniętych pojemnikach w lodówce do 24 godzin.

Smak:

Bez wahania możemy powiedzieć, że tym sposobem, za pomocą wyciskarki, zrobiliśmy smoothie. W końcu oprócz soku, zawiera również cały miąższ z czarnych porzeczek, bananów i mango. A za sprawą mrożonych porzeczek jest odpowiednio schłodzony. W smaku wyczuwalna jest mieszanka egzotycznych aromatów z górującym żywicznym mango oraz z kwaśnym porzeczkowym zakończeniem. Taka kompozycja z pewnością przypomni nam o upalnych letnich dniach w środku zimy.


Więcej przepisów na soki wyciskane:

Burak, grejpfrut, gruszka

Tylko kilka składników zapewni naszemu organizmowi sporą dawkę witamin ważnych w wiosennym okresie przejściowym.

Kolorowe zdrowie: burak, gruszka, banan

2 buraki (400 g) 1 duża gruszka gat. konferencja (300 g) 1 banan 0,5 kg jabłek gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować 1 litr soku. Przygotowanie: Wszystkie składniki dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem banana, którego wystarczy obrać ze skóry, nie kroić. Buraka pokroić razem…

Bananowy start: banan, grejpfrut

2 banany1 duży grejpfrut różowy (500 g)2 jabłka gat. Ligol (500 g) Ilość owoców pozwoli przygotować ok. 0,5 litra soku. Przygotowanie: Jabłka dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem bananów i grejpfruta, które wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Grejpfruta obrać ze skóry. Im więcej zostawimy wewnętrznej białej skórki…

Szpinak, seler łodygowy, gruszka

szpinak 200g 2 duże gruszki gat. Konferencja 4 gałązki selera łodygowego 1 cytryna dodatkowo: 1 kg jabłek gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku. Przygotowanie: Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem cytryny, którą wystarczy opłukać pod bieżącą wodą. Jabłka…

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s