Szpinak, gruszka, topinambur

 
szpinak 200g
2 duże gruszki gat. Konferencja
3 pędy topinamburu
1 cytryna

 

dodatkowo:

1 kg jabłek gat. Champion
1 gałązka selera łodygowego
2 cm korzenia imbiru

Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku.

 
 
Przygotowanie:
 
Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem cytryny i imbiru, które wystarczy opłukać pod bieżącą wodą.
 
Jabłka i gruszki pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonki. Topinambur po wymoczeniu, dobrze wyczyścić z pozostałości ziemi za pomocą szczoteczki. Cytrynę obrać ze skóry. Z selera łodygowego odciąć po 0,5 cm na końcach. Szpinak wyjąć z wody i umieścić od razu w wyciskarce, ponieważ ułatwia to jego wyciskanie.
 
Dostosować wielkość krojonych owoców do otworu wsadowego w wyciskarce.
 
Wyciskanie soku:
 
Składniki umieszczać kolejno w wyciskarce zaczynając od jabłek, kończąc na topinamburze. Po wyciśnięciu soku przepłukać wyciskarkę ok. 200 ml wody do osobnego naczynia, co zaoszczędzi nam pracy podczas czyszczenia urządzenia.
 
Sok należy wypić zaraz po wyciśnięciu, ponieważ ulega on szybkiemu utlenianiu. W razie konieczności można przechowywać go w szklanych, dobrze zamkniętych pojemnikach w lodówce do 24 godzin.
 
Smak:
 
Z wyciśniętych składników otrzymujemy gęsty zielony sok. Za sprawą jabłek z gatunku Champion sok bardziej przypomina koktajl lub mus. Przeważa gruszkowo-jabłkowy bukiet z posmakiem ziaren słonecznika, które sprawia topinambur.

źródło: http://www.miod-malina.pl
Słonecznik bulwiasty, czyli topinambur – coraz bardziej doceniany


Więcej przepisów na soki wyciskane:

Burak, grejpfrut, gruszka

Tylko kilka składników zapewni naszemu organizmowi sporą dawkę witamin ważnych w wiosennym okresie przejściowym.

Kolorowe zdrowie: burak, gruszka, banan

2 buraki (400 g) 1 duża gruszka gat. konferencja (300 g) 1 banan 0,5 kg jabłek gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować 1 litr soku. Przygotowanie: Wszystkie składniki dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem banana, którego wystarczy obrać ze skóry, nie kroić. Buraka pokroić razem…

Szpinak, seler łodygowy, gruszka

szpinak 200g 2 duże gruszki gat. Konferencja 4 gałązki selera łodygowego 1 cytryna dodatkowo: 1 kg jabłek gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku. Przygotowanie: Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem cytryny, którą wystarczy opłukać pod bieżącą wodą. Jabłka…

Green power

Kapusta, Brokuł, Gruszka, Szpinak, Szparagi, Kalarepa 1/2 brokuła 1 kg białej młodej kapusta 2 duże gruszki 4 zielone szparagi szpinak (1 duża garść) 1 kalarepa Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku. Przygotowanie: Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Brokuł i kapustę odcedzić…

Reklama

2 myśli na temat “Szpinak, gruszka, topinambur

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s