Green power

Kapusta, Brokuł, Gruszka, Szpinak, Szparagi, Kalarepa


1/2 brokuła
1 kg białej młodej kapusta
2 duże gruszki
4 zielone szparagi
szpinak (1 duża garść)
1 kalarepa

Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku.


Przygotowanie:

Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą.

Brokuł i kapustę odcedzić dobrze z wody i pokroić na odpowiednie kawałki wraz z łodygą i głąbem. Gruszki pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonki. Kalarepę pokroić ze skórą na mniejsze kawałki. Szparagi pozostawić w całości.
Szpinak wyjąć z wody i umieścić od razu w wyciskarce, ponieważ ułatwia to jego wyciskanie.

Dostosować wielkość krojonych owoców do otworu wsadowego w wyciskarce.

Wyciskanie soku:

Składniki umieszczać kolejno w wyciskarce zaczynając od brokuła, kończąc na białej kapuście. Po wyciśnięciu soku przepłukać wyciskarkę ok. 200 ml wody do osobnego naczynia, co zaoszczędzi nam pracy podczas czyszczenia urządzenia.

Sok należy wypić zaraz po wyciśnięciu, ponieważ ulega on szybkiemu utlenianiu. W razie konieczności można przechowywać go w szklanych, dobrze zamkniętych pojemnikach w lodówce do 24 godzin.

Smak:


Z wyciśniętych składników otrzymujemy słodki, bardzo pyszny smak, za którego w głównej mierze odpowiada biała młoda kapusta, kalarepa i gruszki.
 

Dzięki uprzejmości soktajle.pl dołączam informacyjnie zbliżone zawartości składników odżywczych oraz fitoskładników (brakuje tylko kalarepy).

soktajle.pl


Więcej przepisów na soki wyciskane:

Czerwona kapusta i jabłko

Sok z czerwonej kapusty oczyszcza organizm z wszelkiego rodzaju toksyn. Czerwona kapusta jest praktycznie niewyczuwalna za sprawą słodkich jabłek.

Burak, grejpfrut, gruszka

Tylko kilka składników zapewni naszemu organizmowi sporą dawkę witamin ważnych w wiosennym okresie przejściowym.

Kolorowe zdrowie: burak, gruszka, banan

2 buraki (400 g) 1 duża gruszka gat. konferencja (300 g) 1 banan 0,5 kg jabłek gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować 1 litr soku. Przygotowanie: Wszystkie składniki dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem banana, którego wystarczy obrać ze skóry, nie kroić. Buraka pokroić razem…

Szpinak, seler łodygowy, gruszka

szpinak 200g 2 duże gruszki gat. Konferencja 4 gałązki selera łodygowego 1 cytryna dodatkowo: 1 kg jabłek gat. Ligol Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku. Przygotowanie: Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem cytryny, którą wystarczy opłukać pod bieżącą wodą. Jabłka…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s