Witamina P: grejpfrut, cytryna, imbir

3 grejpfruty różowe (ok. 1kg)
1 cytryna
3 cm korzenia imbiru

dodatkowo:

3 jabłka gat. Ligol (ok. 0,5kg)

Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku.


Przygotowanie:

Jabłka dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Następnie pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonki.

Grejpfruty umyć i obrać ze skóry starając zachować się jak najwięcej białej frakcji, która jest bogatym źródłem witaminy P, czyli bioflawonoidów. Cytrynę i imbir wystarczy opłukać pod bieżącą wodą, obrać ze skóry i pokroić.

Dostosować wielkość krojonych owoców do otworu wsadowego w wyciskarce.

Wyciskanie soku:

Składniki umieszczać kolejno w wyciskarce zaczynając od grejpfrutów, kończąc na jabłkach. Po wyciśnięciu soku przepłukać wyciskarkę ok. 200 ml wody do osobnego naczynia, co zaoszczędzi nam pracy podczas czyszczenia urządzenia.

Sok należy wypić zaraz po wyciśnięciu, ponieważ ulega on szybkiemu utlenianiu. W razie konieczności można przechowywać go w szklanych, dobrze zamkniętych pojemnikach w lodówce do 24 godzin.

Smak:

Z wyciśniętych składników otrzymujemy różowy sok z drobinami miąższu. Gdyby zrezygnować z dodatku jabłek, dominowałby typowy kwaśno-gorzki smak grejpfruta. W tej kompozycji jednak, możemy spodziewać się słodko-ostrego zakończenia za sprawą jabłek i imbiru. To warta spróbownia alternatywa dla osób mających niechęć do grejpfrutów.Więcej przepisów na soki wyciskane:

Burak, grejpfrut, gruszka

Tylko kilka składników zapewni naszemu organizmowi sporą dawkę witamin ważnych w wiosennym okresie przejściowym.

Wytrawnie: Nać selera korzeniowego i melon

6 dużych liści naciowych selera korzeniowego wraz z łodygami 3 cm plaster melona 1 grejpfrut 2 duże jabłka (ok. 0,5 kg) 1 cm świeżego imbiru Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku. Przygotowanie: Jabłka i nać selera korzeniowego dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Grejpfrut i…

Zdrowy likopen: Papaja i grejpfrut

1/2 owocu papaja 1 biały grejpfrut 2 jabłka 1 gałązka selera łodygowego Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku. Przygotowanie: Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem owocu papaja i grejpfruta, które należy pozbawić skóry. Jabłka pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonki. …

Bananowy start: banan, grejpfrut

2 banany1 duży grejpfrut różowy (500 g)2 jabłka gat. Ligol (500 g) Ilość owoców pozwoli przygotować ok. 0,5 litra soku. Przygotowanie: Jabłka dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem bananów i grejpfruta, które wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Grejpfruta obrać ze skóry. Im więcej zostawimy wewnętrznej białej skórki…

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s